D-CAT

Anadolu Sağlık Merkezi ‘’Microsoft PowerBI’’ Projesinde D-Cat’i Tercih Etti

Anadolu Sağlık Merkezi, Microsoft PowerBI uygulama projesi için D-CAT Technologies’i tercih ederek, tüm C Level raporları tek bir platformdan takip etmeye başladı.

Türkiye’de değerli eserleri kazandıran Anadolu Vakfı tarafından, 2005 yılında kurulan ve Johns Hopkins Medicine ile eğitim ve kalitenin geliştirilmesine yönelik stratejik işbirliği içinde çalışan Anadolu Sağlık Merkezi sağlık sektöründe hizmet veriyor.

Anadolu Sağlık Merkezi, Mali İşler Departmanı yöneticileri için oluşturulan, tüm yönetici raporlarının tek bir platformda görmek ve veri okunurluğunu kolaylaştırmak için D-CAT Technologies’in PowerBI çözümünü tercih etti. Şirket bu sayede, iş gücü tasarrufunun yanı sıra PowerBI’nın güçlü mobil desteği sayesinde kullanıcıların telefon, tablet ve tarayıcıdan, hazırlanan analitik görsellere kolayca erişim elde etti.

Anadolu Sağlık Merkezi için geliştirilen Microsoft Power BI uygulama projesi ile:

  • Firmanın hassas verilerini bulut ortamına çıkmadan, PowerBI’nın sağladığı tüm özelliklerden faydalanacak şekilde bir altyapı oluşturulmuştur.
  • Bu altyapı ile birlikte oluşturulan merkezi model sayesinde, raporlar arası veri tutarlılığı sağlanmıştır. Her raporda farklı hesaplamalar neticesinde farklı sonuçlar oluşmasının önüne geçilmiştir.
  • Model içerisinde kurulan hiyerarşik yapı ile özet bilgiden detay bilgiye hızlıca ulaşılabilen sade görseller tasarlanmıştır.
  • IBCS standartlarında PowerBI ile hazırlanan görsellerle veri okuma hızı optimum seviyeye getirilmiştir.

Türkiye’de sağlık sektörünün önemli isimlerinden biri olan Anadolu Sağlık Merkezi ile Microsoft PowerBI projesini gerçekleştirmenin ve başarıyla tamamlamanın mutluluğunu paylaşıyoruz.

tr_TRTR