D-CAT

Allianz Global Assistance Türkiye

Allianz Global Assistance Turkey preferred to benefit from the experiences of the D-CAT Technologies Business Intelligence team during the implementation of SAP Business Objects solutions.
Allianz Global Assistance Türkiye, Allianz Group’un çatısı altında ve Allianz Global Assistance grubun bir parçası olarak 1997 Yılı Mart Ayından itibaren Türkiye’de faaliyetlerine devam ediyor.

Allianz Global Assistance, insanlara yardım etme ve müşteriye özel çözümler oluşturma ilkelerine odaklanarak Türkiye’deki güçlü hizmet ağı ve global tecrübesi ile müşterilerinin ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir hizmetler geliştiriyor.

Allianz Global Assistance Türkiye olarak önde gelen kurumlar ile işbirliği içerisinde çalışıp yılın 365 günü 7/24 faaliyet gösteren çağrı merkezi desteğimiz ile otomotiv, yol yardım, konut destek, sağlık & yaşam, seyahat & eğlence alanlarında son kullanıcılara hizmet veriyor.

Allianz Global Assistance Turkey, one of the most important actors of the service and support sector, preferred to benefit from the experiences of the D-CAT Technologies Business Intelligence team during the implementation phase of SAP Business Objects solutions.

Kurum içerisinde manuel yürütülen işlemlerin otomatize edilmesi amacıyla başlanan projenin ilk etabı 10 günlük kısa bir süre içinde tamamlandı.

Söz konusu proje kapsamında, manuel oluşturulan raporlardaki veri kaynakları incelenerek bunların sistem üzerinden otomatik alınabilmesi için veri tabanı üzerinde geliştirmeler yapıldı. Raporlarda kullanılan formüller incelenerek veri tabanında yapılan geliştirmelere bu alanlar da eklendi. Böylece raporların çok daha kısa sürede sonuç getirmesi sağlandı. Rapor geliştirmeleri SAP Business Objects Web Intelligence kullanılarak yapıldı.

Manuel olarak 2 günde hazırlanabilen rapor, D-CAT Technologies İş Zekası ekibi tarafından tamamlanan proje ile günlük olarak SAP Business Objects ortamından istenilen zamanda alınabilmekte, yine otomatik olarak ilgili dağıtım kanallarına mail ile gönderilebilmektedir. Hem insan işgücü anlamında bir kazanç sağlanmış hem de rapor hazırlarken oluşabilecek insan hatası ortadan kaldırılmıştır.

Sektörünün en büyüklerinden biri olan Allianz Türkiye ile projeyi gerçekleştiren D-CAT Technoloji İş Zekası ekibi, bir projeyi daha başarılıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor ve yeni deneyimler kazanmaya devam ediyor.