D-CAT

Mitsubishi Electric Türkiye

“Daha iyisi için değişim” (Changes for the Better) felsefesiyle ileri teknolojisini dünya genelinde toplumların yaşam kalitesini artırmak ve gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya sağlamak için kullanan Mitsubishi Electric Corporation, potansiyeline ve gücüne inandığı Türkiye’de 2012 yılından bu yana kendi yapılanması ile Mitsubishi Electric Türkiye olarak faaliyet gösteriyor.

Çevre ilkesi “Eko Değişim” (Eco Changes) doğrultusunda küresel ve önde gelen çevre dostu bir şirket olmayı hedefleyen Mitsubishi Electric’in Türkiye’deki ana faaliyet alanları; klima sistemleri, fabrika otomasyon sistemleri, CNC mekatronik sistemler, asansör ve yürüyen merdiven sistemleri, görsel veri sistemleri ve ileri robot teknolojilerinin satış ve satış sonrası hizmetlerinden oluşuyor. Şirket, bu faaliyetlerinin yanı sıra uydular, güç kaynakları ve ulaştırma bağlantılı altyapı işlerine de destek veriyor. Türkiye’nin ve komşu ülkelerin iletişim ve yayıncılık altyapısına katkıda bulunan Türksat 4A ve 4B uydularının üreticisi olan Mitsubishi Electric, uyduların yanı sıra Marmaray projesinde kullanılan otomasyon teknolojisi ile de dikkat çekiyor.

Türkiye’ye sunduğu yüksek kaliteli ürün ve hizmetlerin yanı sıra iş modellerinde uyguladığı yeni nesil teknolojilerle de öne çıkan Mitsubishi Electric Türkiye, günlük operasyonel işlerine yön veren verilerin merkezileştirilmesi ve akıllı analizlerle ileriye dönük hızlı kararlar alınabilmesi amacıyla yeni bir proje başlattı.

Merkezi bir raporlama ve analiz platformu oluşturarak kullanıcıların bilgiye ulaşımını kolaylaştırmayı hedefleyen Mitsubishi Electric Türkiye, bu özel projede D-CAT Technologies İş Zekası ekibi ile çalışmayı tercih etti.

Proje kapsamında; Mitsubishi Electric Türkiye’nin global merkezli kaynak sistemlerinin, global veriler özelinde filtrelenerek Türkiye’deki veri ambarı üzerine alınması amaçlandı.

3 ayrı fazda tamamlanan bu projeyle;  

  • Mitsubishi Electric Türkiye’nin operasyonel faaliyetlerini yürüten departmanların, verileri SAP BusinessObjects’in zengin, görsel gücü yüksek, hızlı, esnek ve kullanıcı dostu arayüzünden alması,
  • Analizlerin daha hızlı yapılabilmesi,
  • Mitsubishi Electric Türkiye içinde farklı kaynaklarda tutulan verilerle SAP BusinessObjects sistemi ile entegre raporlar oluşturulması,
  • SAP BusinessObjects’in self servis rapor hazırlayabilme avantajı ile departmanların kendi raporlarını bilgi teknolojileri kaynağına ihtiyaç duymadan oluşturabilmesi sağlandı.

Mitsubishi Electric Türkiye ile projeyi gerçekleştiren D-CAT Technologies İş Zekası ekibi, bir projeyi daha başarıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor ve yeni sektörlerde deneyimler kazanmaya devam ediyor.