D-CAT

MOPAŞ

MOPAŞ’ın Gelişim Süreci SAP Business Objects Çözümleriyle Hızlandı… 

 Tüketicilerin, sağlıklı ve doğal bir biçimde beslenmeleri için perakende-toptan gıda ve günlük temel ihtiyaçlarını karşılayan, bu süreçte insanların geleneksel beslenme ve gıda tüketim alışkanlıklarını, değerlerini koruyan alanında öncü bir marketler zinciri olmayı misyon edinmiş Mopaş Marketler Birliği, bir aile şirketi olarak kurumsallaşırken, dürüst çalışma anlayışı, ilkeli hareket tarzı, güçlü öz sermayesi ve çalışanlarına ve müşterilerine verdiği insani değer ile dikkatleri üzerine çekiyor.  

Mopaş Marketler Birliği, kurumsallaşma süreci, ürün tedarik biçimi, mağaza dağıtım organizasyonu ve gizli müşteri uygulamaları ile sektörde önemli bir örnek olarak gösteriliyor. Bu süreçleri, SAP Business Objects çözümleriyle destekleyen Mopaş Marketler Birliği, sektörde profesyonel adımlarla ilerliyor. Mopaş Marketler Birliği, sürdürmekte olduğu gelişimin çıktılarını daha hızlı değerlendirebilmek için D-CAT Technologies iş zekası ekibi ile çalışmayı tercih etti.


 Hızlı tüketim sektörünün doğası gereği, veri akışında yaşanan yoğunluk, verilerin işlenmesi sürecinde performansı olumsuz yönde etkiliyor ve verimliliği düşürüyordu. D-CAT Technologies iş zekası ekibi tarafından önerilen ETL çözümü ile bir raporlama sistemi kuruldu. ETL çözümü ile uzun sürede çalışan raporların daha performanslı ve daha kısa sürede alınması sağlandı. Verilerin daha hızlı ve anlamlı bir şekilde incelenmesi Mopaş yöneticilerinin karar alma ve uygulama süreçlerini çok daha verimli bir hale getirdi.   

Hızlı tüketim sektöründe birçok markaya danışmanlık hizmeti veren D-CAT Technologies iş zekası ekibi, Mopaş’ın gelişim sürecine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor. 

Mahmut ÜLKÜ
MOPAŞ Systems Project Manager