D-CAT

Şekerbank

“SAP BI 4.1 Migration”, Şekerbank’ın maksimum verim hedefine ulaşılmasına önemli bir destek sağladı.1953 yılında şeker pancarı üreticisinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla Pancar Kooperatifleri Bankası adı altında Eskişehir’de kurulan Şekerbank, Türkiye çapında 312 şubesi, 11 bölge müdürlüğü (3 İstanbul, 8 Anadolu) ve 1 yurtdışı temsilciliği bulunuyor. Şubelerinin yüzde 77’i Anadolu’da bulunan bankanın iştirakleri arasında Şeker Yatırım, Şeker Factoring, Şeker Leasing, Şekerbank Kıbrıs Ltd. ve Şeker Finans yer alıyor.

Bankacılık sektöründe önemli bir yere sahip olan Şekerbank’ın, maksimum verim için başlattığı İş Zekası projesindeki iş ortağı tercihi ise D-CAT Technologies oldu.  D-CAT Technologies, yetkinlik sahibi olduğu SAP BusinessObjects ürün ailesi ile bu projeyi gerçekleştirdi.

Mart 2014’te başlayan “SAP BI 4.1 migration” projesi kapsamında, Şekerbank’ın hali hazırda verinin bilgiye dönüşüm sürecinde karar destek sistemi olarak kullanmakta olduğu SAP BusinessObjects İş Zekası Platformu 3.1 versiyonundan, İş Zekası platformları arasında devrim yaratan, özellikle Mobil bilgi erişiminde son teknolojilerden maksimum fayda sağlayan SAP BusinessObjects İş Zekası Platformu 4.1 versiyonuna yükseltildi.

2 farklı SAP BI 3.1 ortamında bulunan İş Zekası platformu tek bir çatı altında toplanarak tüm raporlar SAP BI 4.1’e aktarıldı ve kullanıcıların tek bir platform altında raporlara ulaşması sağlandı. Toplam 80 adam/gün süresinde tamamlanan proje ile Cluster olarak kurulan SAP BI 4.1’in 64 bit yapısı sayesinde daha önce yaşanan performans problemleri sona erdi. Geçiş esnasında 10.000 rapor test edildi. 3 aylık bir sürede başarıyla sonuçlanan proje, maksimum verim hedefine ulaşılmasına önemli bir destek sağladı.