D-CAT

Semak

Gelişim sürecinde performansını arttırmayı hedefleyen Semak, SAP Business Objects çözümleri için D-CAT Technologies iş zekası ekibi ile çalıştı…

Bir aile şirketi olarak üç neslin emeğini taşıyan Semak’ın temelleri 1949 yılında, Süleyman Yağızyılmaz tarafından Tahtakale’de atıldı. 1970’lerin başında Türkiye, İtalyan menşeli Oleo-Mac markası ile tanıştırılırken, Oleo-Mac ile 40 yılı aşan bir işbirliğinin de ilk adımları atılmış oldu. 

Firma 1993 yılında Semak Makina Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi adı ile şirketleşti ve 1999 yılında, İstanbul Kartal’daki kendi binasına taşındığında, 20 Çalışanı – 5000 m²’lik modern binası ile bir dünya markası olma yolundaki hedefine dönük önemli bir adım attı. 

Bugün 13.000 m² açık, 7.500 m² kapalı alana kurulu Gebze Merkez Binası’ndan hizmet veren Semak; 70 çalışanı, gelişen yatırımları ve sürekli artan iş hacmi ile çalışmalarını istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. 

Gelişim sürecinde performansını arttırmayı hedefleyen Semak, SAP Business Objects çözümleri için D-CAT Technologies iş zekası ekibi ile çalışma kararı aldı ve Temmuz 2015’te projeyi başlattı.


 Söz konusu proje, Semak içerisinde yer alan SAP Business Objects 3.1 ve SAP Business Objects 4.0 sistemlerin tek bir sunucu üstünde toplanması ve hizmet vermeyi amaçladı. Bu kapsamda, mevcut 2 sistem analiz edilerek yeni taşınacak olan SAP Business Objects 4.1 ortamına uygunluğu kontrol edildi. Kurulumların tamamlanması ile taşıma işlemleri başladı. Taşıma işlemleri sonrasında sistem konfigürsayonları ve testler yapılarak BI 4.1 sistemine geçiş sağlandı. Proje, D-CAT Technologies iş zekası ekibi tarafından 5 gün içinde tamamlandı.  


 Projenin tamamlanmasıyla 2 ayrı sunucuda bulunan sitem tek bir sunucu üstünde konsolide edilerek donanım, elektrik ve bakım maliyetlerinde bir azalma oldu. Bununla birlikte Semak, SAP Business Objects 4.1 altyapısı ile birlikte daha hızlı ve performanslı bir raporlama ve analiz sistemine kavuştu.Deneyimi ve bilgisiyle projeyi 5 günlük bir zamanda tamamlayan D-CAT Technolgies iş zekası ekibi başarılı bir projeye daha imza atmış oldu.