D-CAT

Taha Giyim

Taha Giyim’de SAP Business Objects Dashboard çözümleri ile etkili ve analitik süreçler…
 2000 yılında kurulan Taha Giyim, başarılı geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen konfeksiyon üretim şirketleri arasında yer almakta ve sektöründe lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.


2023 yılında Avrupa’nın en büyük üç tekstil perakendecisinden biri olmayı hedefleyen LC Waikiki grubunun tedarik şirketi olan firmamız, uluslararası standartlara uygun, esnek ve verimli üretim kapasitesi ile bölgenin en gelişmiş ve en büyük üreticilerinden biridir.

Perakende sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Taha Giyim, daha etkili süreçler için SAP Business Objectsçözümlerini uygulama aşamasında D-CAT Technologies İş Zekası ekibinin deneyimlerinden yararlanmayı tercih etti.

Eylül 2017’de başlayan projenin amacı: şirket içi sorun bildirme ve sorun takip sistemi olarak kullanılan SOLMAN uygulamasının analizi ve takibinin etkin bir şekilde yapılabilmesiydi. Gelen talepleri azaltma, bekleyen talepler için hızlı aksiyon alma ve kaynakları açık konulara göre verimli kullanma konuları özellikle hedeflendi.

Bu hedefler için:

  • Dashboard üzerinde gösterilecek olan KPI’ların veri katmanında nasıl tutulduğu ve ne şekilde erişilebildiği analiz edildi.
  • Şirket standartları da göz önünde tutularak dashboard için önyüz geliştirmeleri tasarlandı.
  • Önyüz tasarımının tamamlanmasıyla daha önce belirlenmiş olan KPI’ların dashboard içerisine hızlı bir şekilde gösterilebilmesi için web servisler oluşturuldu.
  • Oluşturulan bu web servisler dashboarda entegre edildi.

Başarılı bir şekilde canlıya alınan proje sonucunda:

  • Manuel yapılan SOLMAN analizin yapılan 4 farklı dashboard ile otomatik hale getirildi.
  • Açılan ve kapatılan ticketların çalışan bilgisi, ticket seviyesi, kategorisi, açılma-kapatılma tarihi, önceliği vb. kriterlerine göre istenilen tarihler aralığında veri kontrolü yapılabilmesi sağlandı.
  • Açıkta bekleyen ticketlar anında takip edilerek kapatılma süreleri azaltıldı.
  • En çok sorun yaşatan konular tespit edilerek kök sorun çözümü geliştirildi.
  • Ticket sayısı azalan bir trende döndü.

Sektörünün en büyüklerinden biri olan Taha Giyim ile projeyi tamamlayan D-CAT Technologies İş Zekası ekibi, bir projeyi daha başarılıyla tamamlamış olmanın mutluluğunu yaşıyor ve yeni sektörlerde SAP Business Objects deneyimleri kazanmaya devam ediyor.