D-CAT

Logosoft

Logosoft, Performans Takibini SAP Business Objects Çözümleriyle Hızlandırdı…  1992 yılından bu yana bilgi teknolojileri ürünleri dağıtımı yapan Logosoft, distribütörü olduğu ve alt dağıtımını yaptığı Yazılım ve Donanım ürünleriyle Türkiye’nin dört bir yanındaki 8000 bini aşkın bilgisayar firmasına hizmet veriyor. 

Microsoft, Panda, Symantec, Acronis gibi dünyanın önde gelen Yazılım ürünlerinin Türkiye distribütörü olan Logosoft; Adobe, Macromedia, Autodesk, Corel, Quark ve Abbyy yazılım ürünlerinin de dağıtımını yürütüyor.  

Logosoft, işletim sisteminden masaüstü uygulamalarına, middleware’den güvenlik çözümlerine kadar her türlü yazılım ürünü için akla gelen ilk dağıtıcı firma olarak sektörün en önemli aktörlerinden biri. 

Logosoft, sürdürmekte olduğu gelişimin performans takibini daha verimli değerlendirebilmek için D-CAT Technologies iş zekası ekibi ile çalışmayı tercih etti.

Mayıs 2015’te başlayan projeyle şirket içerisinde an alt çalışandan en üst yöneticiye kadar herkesin performansının takibi ve böylece şirketin maksimum kar etmesi için gerekli aksiyonların hızlı ve anında alınabilmesi amaçlandı. Projenin ilk fazı 8 günlük bir çalışma ile aynı ay içinde D-CAT Technologies iş zekası ekibi tarafından tamamlandı ve çıktının başarılı olması ile 2.faz çalışmaları da yapıldı. 

Projenin ilk aşamasında, Logosoft’un mevcut durumu nasıl yönettiği analiz edildi. Hemen ardından SAP Business ObjectsDashboard ile bu sürece nasıl katkıda bulunabileceği iş sahipleri ve teknik ekiplerle birlikte belirlendi. Kapsam ve önyüz konusunda mutabakat sağlandıktan sonra geliştirmeler başladı.

Proje sonunda sağlanan fayda ile Logosoft çalışanları performans kriterlerini ve ölçümlerini günlük olarak takip edebilmeye başladılar. Performans verilerine bağlı olarak alınması gereken aksiyonlar, müdahale edilmesi gereken süreçler çok daha net ve hızlı bir şekilde belirlenmeye başladı.  

Bilgi teknolojileri sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Logosoft’a danışmanlık hizmeti veren D-CAT Technologies iş zekası ekibi, Logosoft’un gelişim sürecine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor. 

tr_TRTR